تا درس عبرتی باشد برای ديگران!

تا به حال شده با تمام وجود در حال غيبت کردن و پشت کسی حرف زدن باشيد و درست در اوج غيبت يعنی اون لحظه ای که دارين از همه توانتون برای تشريح و توصيف و بيان مسئله استفاده می کنيد ببينيد که همون آدم که داشتين در موردش حرف ميزدين پشت سرتون نه نه ببخشيد بيخ گوشتون ظاهر بشه؟ شايد نتونيد تصور کنيد  چه حالی به آدم دست ميده چون احتمالا دست روزگار شما رو با چنين تجربه شيرينی آشنا نکرده. ولی خوب عيبی نداره چون من بدون مضايقه حاضرم تجربه دوست داشتنيم رو با شما در ميون بگذارم! در چنين لحظه ای اول نمی فهميد اوضاع از چه قراره چون شک شديد .بعد از چند ثانيه تازه کم کم حاليتون ميشه چه اتفاق ناگواری براتون افتاده بنابر اين مغزتون شروع می کنه به يخ کردن و هم زمان عرق از سر و روتون پايين می چکه چه پارادوکس جالبی! بعد از اونجايی که نمی خوايد جلوی طرف به روی خودتون بياريد  خيلی با اعتماد به نفس با هاش حرف می زنيد و اابته خنده از لبانتون نبايد محو بشه تا کمی قضيه عادی تر جلوه کنه. خوب دوستان من نمی دونم نظرتون چيه ولی اين اتفاقی بود که امروز برای من افتاد . البته من در اين اتفاق نادر تنها نبودم و يکی از دوستان همراهم بود .و بعد که کمی با هم موضوع رو بررسی کرديم به اين نتيجه رسيديم که اجل معلق ما اصلا حرف های ما رو نشنيده و ترس های ما بی دليل بوده چون يادمون اومد ما بسيار هوشمندانه در خلال غيبت اصلا نامی از اجل معلقمون به ميان نيورديم . و در ضمن اون در لحظه ای به ما رسيد که ما حرفمون رو چند ثانيه قبلش قطع کرده بوديم. خدا رو شکر به خير گذشت ولی غرض از اين همه پر حرفی اين بود که بگم دوستان من يادتون باشه موقع غيبت اول خوب به پشت سرتون نگاه کنيد و در صورت اطمينان از خالی بودن مسير تا فاصله چند کيلومتری با خيال راحت به غيبت بپردازيد!!!!!!!!!!!!!!!!!!

و کلام آخر :

فکر بهبود خود ای دل زدری ديگر کن ......... درد عاشق نشود به زمداوای حکيم .

/ 6 نظر / 16 بازدید

نمي بخشمت ! بجاي آنكه در خلوتِ خويش پياله‌ي شرابِ شادي هايم را شعر بريزي و از شانه‌هايم تا آسمان بالا روي دزدانه با تسبيحِ تزويرِ خويش كدام خدا را شيطان مانده اي كه تمامِ حقيقت مرا حقير مي كني. چطور ببخشمت !

مهلا

احتمالاْ اون خودش می دونست داريم پشت سرش حرف می زنيم.....اينقدر که شکه شديم هر دوشون فهميدن و مارو به حال خودمون گذاشتن! ولی واقعاْ لحظه نابی بود. می دونی که ما اونو ياد دخترخاله هاش میندازيم! که حالا ما هر چی بگيم ما اهل غيبت نيستيم،ميگه شما گفتينو منم باور کردم! مگه نه؟؟!

مينا

وای سروين....چه خوب،کاش شنيده باشه ! اينطوری هيجانش بيشتر مي شد،حيف...

عاطفه

.........................

لیلی

امروز که تکنولوژی پيشرفت کرده و کار رو راحت کرده...يه sms می زنی پر از غيبت...و از بدشانسی و حواس پرتی سندش می کنی برای خود طرف!!!!!!!!!!!!!!!!!!! باز هم خدا رو شکر کن اين جوريشو تجربه نکردی...هيچ جوری هم نمی شه توجيهش کرد...فقط بايد دو دستی محکم بکوبی تو سرت...

عاطفه

سلام سروين حلال که به وضع اسف بار خودم فکر ميکنم ميبينم که چقدر خوشبختی ای کاش منم غيبت ميکردم من کارم خيلی ضايعتر بود من سر کلاسم رو اشتباهم اصرار ورزيدم سررررررررروين حالا چی کار کنم ميدونی دوست داشتم همه ديکشنريهای عالم نايود شن يا طرف يادش بره چی ازم پرسيده و چی جوابش دادم ولی خداييش ياد گرفتم ديگه اينقدر اعتماد به نفس به خرج ندم هرچند اونقدر برام اين مسئله مهم که ميخواستم تدريس رو واسه هميشه بذارم کنار احتمالش هست...بالاخره بايد تاوان اشتباهات رو پس داد...